Кіберполіція закликала не використовувати рекомендації розробників бухгалтерського ПЗ

КИЇВ. 15 липня. УНН. У кіберполіції закликали користувачів не використовувати для захисту комп’ютера рекомендацій про налаштування антивірусів та фаєрволів, які поширюють в мережі компанії-розробники бухгалтерського забезпечення. Про це повідомляє прес-служба кіберполіції, передає УНН.

“Кіберполіцією зафіксовано факти поширення у мережі Інтернет рекомендацій про налаштування антивірусів та фаєрволів, які примушують системи захисту комп’ютера користувача ігнорувати будь-яку підозрілу активність чи код у вітчизняному бухгалтерському програмному забезпеченні”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що такі рекомендації поширюються деякими партнерами компаній-розробників бухгалтерського ПЗ, а також безпосередньо компаніями-розробниками через технічну підтримку.

Окрім того, розробники ПЗ, яке використовується для подання бухгалтерської звітності до ДФС, закликають запускати своє програмне забезпечення лише від імені адміністратора системи та вносити його до “списку виключень” антивірусних програм, що дозволить системі безпеки комп’ютера ігнорувати окремі дії згаданого програмного забезпечення.

У кіберполіції попереджають, що слідуючи таким рекомендаціям, користувач відкриває зловмисникам доступ до свого комп’ютера через вказане програмне забезпечення в обхід системи захисту, піддаючи небезпеці не лише власний комп’ютера, а і всю локальну мережу.

Щоб не допустити нових масових кібератак, аналогічним тим, що відбулися 27 червня цього року, кіберполіція наполегливо рекомендує в жодному разі не дотримуватись рекомендацій від виробників ПЗ.

Нагадаємо, близько 2,9 тис. підприємців державного та приватного сектору  звернулися до департаменту кіберполіції Національної поліції України у зв’язку з кібератакою на їх корпоративні мережі вірусом Petya.A.

Джерело: УНН